Intel® IoT Platformu

Nesnelerin İnterneti (IoT), ekonomik değer ve sosyal değişim yaratmada çok büyük potansiyele sahiptir. Ancak hala nesnelerin %85’i bağlantılı değilken ve güvenlik tehditleri bu kadar yaygınken, sektör IoT’nin inanılmaz potansiyelinden henüz faydalanabilmiş değil.

Intel® IoT Platformu bu engelleri aşıyor. Bağlantılı olmayan nesneler için bağlantı sunan uçtan uca bir platform olarak, birçok sektörden milyarlarca cihaz, sensör ve veritabanından alınan verilerin güvenli bir şekilde bir araya getirilmesini, aralarında iletilmelerini, depolanmalarını ve analiz edilmelerini sağlıyor.

Avantajlar

  • Güvenlik: Verilerin saldırılara en dayanıklı olduğu yerde başlayan sıkı bir donanım ve yazılım tabanlı güvenlik ile güvenilir veriler sunar
  • Birlikte Çalışabilirlik: Birbirleriyle kusursuz iletişim kuran teknolojilerden faydalanır, pazara sürme süresinin hızlandırılmasına yardımcı olur ve IoT çözümlerinin devreye alınma ve bakım maliyetlerini azaltır
  • Ölçeklenebilirlik: Intel® Quark™ ve Intel® Xeon® işlemcilerden ve Intel® tabanlı cihazlara, ağ geçitlerine ve veri merkezi çözümlerine uçtan buluta ölçeklenebilir bilgi işlem olanağı sunar
  • Yönetilebilirlik: Gelişmiş veri yönetimi ve sensörden veri merkezine analizler elde edin

Intel IoT Platformu, cihazların bulut ile bağlantı kurması ve güvenilir veriler sağlaması için tanımlı, tekrar edilebilir bir temel sunarak, çözüm karmaşıklığını azaltır ve harekete geçirilebilir bilgiler üretir ve böylece inovasyonların daha hızlı bir şekilde pazara sürülmesine yardımcı olur. OEM’lerin, SI’ların ve dikey pazarların, Intel IoT Platformunda yapı taşlarını kullanarak çözümler geliştirmelerini ve devreye almalarını sağlar.

Bu çözümler, IoT için tekrarlanabilir bir temel oluşturulmasına ve geliştiricilerin müşterilerin en çok sorun yaşadıkları konulara çözüm bulmak için daha çok zaman ayırarak odaklanabilmelerine olanak tanır.

Intel, Intel IoT Platformu ile IoT’nin dünya çapında sahip olduğu potansiyele erişmesine olanak tanıyacak IoT inovasyonlarının daha hızlı bir şekilde pazara sürülmesine yardımcı oluyor.

 

kaynak : http://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/internet-of-things/iot-platform.html

İlginize Çekebilir

NIST Cybersecurity White Paper : Internet of Things (IoT) Trust Concerns

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir