Z-wave

akilli-bisey-ev-sistemleri kopyaZ-wave, dünya genelinde kabul görmüş bir ev/ofis otomasyonu (ITU-T G.9959) olup her evi hızlı,kolay ve ekonomik bir şekilde ”akıllı ev” yapan, tüm ev elektroniğinin birbirleriyle konuşmasını sağlayan, kolayca duvarlar zeminler ve dolaplardan geçebilen, düşük güçlü radyo dalgalarını kullanan yeni nesil kablosuz haberleşme standardıdır. Z-wave neredeyse evinizdeki her elektronik cihaza eklenebilir hatta ”zeki” olma ihtimali vermediğiniz cihazları bile kontrol edebilir (örneğin, radyotör, panjurlar, perdeler, ışıklar, vb.).

Z-wave çift yönlü bilgi alışverişi yapabilmesi sayesinde, z-wave ağınıza bağlı tüm noktaları internetin olduğu her yerden cep telefonu, tablet vb. cihazlarınızla kontrol etmenizi ve o anki durumlarını izleyebilmenizi sağlar veya istediğiniz durumlarda sizi bilgilendirebilir.

Z-wave’in yaydığı yaydığı elektromanyetik dalga bir cep telefonu ile karşılaştırıldığında, cep telefonun yaydığı elektromanyetik dalga z-wave’in yaydığından 4000 kat fazladır.

İlginize Çekebilir

Türk Telekom 5G white paper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir