WAGO KNX IP

KNX son dönemlerin popüler bina otomasyonu sistemlerinden biri olmaya devam ediyor. KNX entegrasyonun doğru yapılması durumunda son derece verimli bir yatırım olabilir. KNX, ethernet hızı ve veri taşıma kapasitesi ile bina içi haberleşmenin vazgeçilmez unsurudur. Bu yüzden WAGO KNX IP kontrolörler geliştirmekte ve bu kontrolörlerin hem KNX hem de Ethernet dünyası içerisinde aktif olmasını sağlamaktadır.

WAGO KNX IP kontrolöre sadece KNX cihazlar değil diğer tüm standart saha cihazları bağlanabilmektedir.

Bunlara ek olarak sahadaki sensörler, aktuatörler, alt bus yapıları ki DALI ya da EnOcean buna örnek olup KNX ile tam entegre olabilmektedir. Aynı zamanda KNX TP1 modülü ile BACnet ya da Ethernet kontrolöre KNX ürünlerini bağlamak ve kontrol etmek mümkündür. KNX IP kontrolör KNX TP1 WAGO modülü ile tam kontrol edilebilir ve programlanabilir router fonksiyonu görür. Dolayısı ile KNX dünyasını tamamen ethernet dünyasına bağlamış ve uzaktan servis ve güncellemeye açık hale getirmiş olursunuz.

knx-ip

KNX IP kontrolör KNX TP1 WAGO modülü ile tam kontrol edilebilir ve programlanabilir router fonksiyonu görür.

Standart programlama aracı ETS 3/4 ile grup adresleri atanabilir ve WAGO KNX kontrolör ile tam uyumlu çalışabilir. WAGO plug-in özel olarak ETS 3/4 ile tam entegre olarak çalışabilmek için geliştirilmiştir.

bina-otomasyonu
KNX TP1 modülü ile Bacnet ya da Ethernet kontrolöre KNX ürünlerini bağlamak ve kontrol etmek mümkündür.

KNX komponentler tam olarak WAGO PLC içerisne entegre edilebilir. Bu kullanıcıya standart KNX ürünleri içerisinde bulamadığı özel giriş/ çıkış, analog modüller ile özel bus modüllerini KNX altında kullanma avantajı sunar. Dahada ötesi KNX ürünlerinin üst seviye kontrol yapısı olan BACnet içerisinden kontrolünü ve izlenmesini temin eder ki; sahada yaşanan en önemli problemlerin başında KNX -BACnet entegrasyonu geldiği unutulmamalıdır.

  • KNX IP Kontrolör

KNX/TP-1 modülle birlikte birçok uygulamayı çözer.

Diğer 750/753 Serisi modullerle birlikte kullanılabilir.

  • KNX TP1 modül

Herhangi bir  WAGO-I/O-SYSTEM altında KNX TP1 hattında yer alana cihazların entegrasyonunu sağlar.

Tüm WAGO PLC’lerle uyumludur.

  • KNX IP Router

KNX IP kontrolör + KNX TP1 modül.

TP1 ağının izleme ve kontrolünü sağlamak için IP hattına çıkışını gerçekleştirir.

 

KAYNAK: http://blog.wago.com.tr/wago-knx-ip/

 

İlginize Çekebilir

Türk Telekom 5G white paper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir