Nesnelerin İnterneti Nasıl Ticaretin İnternetine Dönüştü?

Barselona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde birçok yeni ürün görücüye çıkarıldı. Ancak ana konu ağırlıklı olarak Internet of Things (Nesnelerin İnterneti)’in gelişimiydi.

Her ne kadar çok yeni bir şey olmasa da nesnelerin interneti’nin son zamanlarda yeni bir odak noktası var: ticaret.

Gelişen mobil ödeme servisleri, nesnelerin internetinin kullanıldığı araçların çoğalması ile mükemmel bir inavasyon fırtınası yarattı. Master Card gibi yenilikçi firmalar sayesinde nesnelerin interneti yenilikten de öte tam fonksiyonel bir teknoloji haline geldi.

Nesnelerin İnterneti yani Internet of Things, ilk dünyaya sunulduğunda, telefonunuzdan termostatınızı kontrol etmek gibi çevrenizdeki nesneleri kontrol etmek yeterince sıradışıyken, şimdi çok daha fazlasını yapabilir durumdayız.

Master Card geçtiğimiz Ekim ayında Tüm Cihazlar için ticaret uygulamasını devreye soktuğunda yalnızca akıllı telefon veya saat değil tüm cihazlardan alışveriş yapılabileceğini belirtmişti.

Master Card Tüm Cihazlar için ticaret uygulaması ile ödeme şekillerine yeni bir soluk getirmeye hazıralanıyor. Nesnelerin İnterneti ve gelişimi konusuna oldukça önem veren firma, bu konuda diğer firmaları rakip olarak görmeyip onlarla işbirliği içerisinde yer alıyor.

Kısacası Dünya Mobil Kongresi’nde teknolojinin yeni oyuncaklarını tanıtsa da asıl hikaye aslında nesnelerin internetinde…

KAYNAK : http://www.dipnot.tv/nesnelerin-interneti-nasil-ticaretin-internetine-donustu/87474/

İlginize Çekebilir

Türk Telekom 5G white paper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir