Comarch’ın Nokia ile M2M ve IoT teknoloji ortaklığı başlıyor!

BT çözümleri ve telekomünikasyon hizmetleri sağlayıcısı olan yenilikçi global yazılım şirketi Comarch, Makineler Arası (M2M) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) alanlarında Nokia ile teknoloji ortaklığını başlattı.

co400x400

Her iki şirket, bağlayıcı yönetim platformlarının yanı sıra M2M ve IoT alanlarında Comarch’ın engin deneyiminden faydalanan kilit öneme sahip endüstrilere dikey uygulama hizmetleri sağlamak için faaliyet gösterecektir. Platformlar, içerisinde dünya çapında telekom ve diğer endüstrilere hizmet edecek uçtan uca IoT çözümlerinin de yer aldığı mevcut Nokia IoT ekosisteminin bütünlüğünü oluşturmasına yardımcı olacak.

Comarch Teknolojileri CEO’su Mariusz Lasek “Amacımız Comarch ve Nokia arasındaki işbirliğini bir sonraki seviyeye taşımak. Anlaşmanın geniş kapsamı geçtiğimiz yıl eSağlık, Enerji Tasarruflu Cihazlar ve Otomotiv gibi çeşitli endüstrilerde IoT için yazılım ve donanım olarak yaptığımız büyük yatırımları yansıtmaktadır.” dedi.

Nokia Gelişmiş Mobil Ağ Çözümleri başkanı Thorsten Robrecht ise “IoT uygulamaları her geçen gün dünyada daha fazla kullanılmaya başlanıyor. Nokia, gerekli ekosistemleri kurmanın yanı sıra şirkete farklı endüstriler içerisinde geleceğin uygulamalarını oluşturma ve iş ortakları ile açık ve güvenilir işbirliğinde bulunma konusunda deneyime ve yenilikçi güce sahip.” dedi.

Comarch M2M Platformu, mobil operatörlerin çok uluslu, çok düzeyli ve çok operatörlü ortamlarda yönetilen bağlantı sunmasına imkan sağlıyor. Sistem; nakliye ve lojistiğin yanı sıra otomotiv, tüketici elektroniği, FMCG, enerji ve yan gereksinimleri, finans ve bankacılık, sağlık hizmetleri, imalat, kamu hizmetleri ve güvenliğini içerecek şekilde dikey endüstrilerde M2M çözümleri sağlamada yardımcı oluyor. Comarch M2M Platformu, Telekom Austria Group’u da dahil olmak üzere Avrupa’nın önemlimobil operatörleri tarafından kullanılmaktadır. Bu çözüm, Berg Insight ve Gartner gibi analiz şirketlerinin birçok raporunda tavsiye edildi ve Pipeline’ın Bağlantıda Yenilik alanında 2013 Yenilik Ödülü’ne layık görüldü.

KAYNAK : http://www.itnetwork.com.tr/comarchin-nokia-ile-m2m-ve-iot-teknoloji-ortakligi-basliyor/

İlginize Çekebilir

Türk Telekom 5G white paper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir