Nesnelerin İnterneti 7 Milyar Dolarlık Bir Pazar Haline Geldi

technology-businessTechnology Business Research (TBR) araştırma şirketi, nesnelerin interneti alanına odaklandığı yeni raporunda, sektörün büyüme ivmesine ve öncü oyuncularına mercek tuttu.

TBR’ye göre nesnelerin interneti alanında öncü olarak tanımlanabilecek 21 şirket var ve bunlar arasında Verizon, Microsoft, Intel, Google, Amazon, Siemens, Cisco, Ericsson ve Oracle gibi devler bulunuyor.

Pazarın yıllık bazda yüzde 14,8 oranında büyüyerek 7 milyar dolar hacme ulaştığını belirten şirket, bu büyümede bulut bilişim ve IT altyapılarının önemine özellikle vurgu yapıyor.

TBR, nesnelerin interneti alanında lider olmak isteyen devlerin büyük yatırımlar gerçekleştirdiğine dikkat çekerken, bunun temel sebebini de pazarın henüz olgunlaşmakta olmasına ve rekabetin henüz sertleşmemesine bağlıyor.

Nokia da bu gelişmekte olan pazara odaklanan devler kervanına katıldı. Fransız nesnelerin interneti girişimi Withings’i 192 milyon dolara satın alan Finlandiyalı dev, özellikle sağlık teknolojileri alanına eğilme niyetinde.

KAYNAK : http://www.etohum.com/blog-tr/nesnelerin-interneti-7-milyar-dolarlik-bir-pazara-donustu/

İlginize Çekebilir

Türk Telekom 5G white paper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir