Intel IoT Çözümleri Dünya Kongresi’nde, Atom işlemci serisi E3900 duyurdu

intel-atom-e3900Intel bugün IoT Çözümleri Dünya Kongresi’nde, Intel Atom işlemci serisinin yeni E3900 serisini resmen duyurdu.

Rapid Teknolojisine ve gelişen nesnelerin internetine (IoT) destek verecek olan Intel Atom E3900, performans, işlem hızı ve ölçekleme konusunda son derece yetenekli bir ürün olmayı vadediyor.

İçindeki kompakt form faktörüyle müşterilere yeni seviyede bir güvenlik, görüntü ve video işleme gücü sunacak olan Intel Atom E3900 işlemciler, daha hızlı, daha güçlü ve daha iyi bir sensör entegrasyonu sunacak.

Trafik kameralarından tutun otomotiv sektörüne, kokpit yazılımında ve navigasyonlarda kullanılacak olan işlemci, arabadaki tüm sistemlerin hatasız ve koordine olarak çalışmasını sağlayacak. Önceki jenerasyon çiplere göre 1.7 kat daha güçlü bir işleme hızına sahip olan E3900 serisi, daha seri hafıza hızları ve hafıza genişliği için tasarlandı.

2017’YE KADAR BEKLEYECEĞİZ

FCBGA bir çip içine entegre edilen ve 14 nanometrelik silikon teknolojiye sahip olan Intel Atom E3900 işlemci, IoT uygulamalarıyla beraber de geniş bir alanda kusursuz kullanım sağlayacak. Önceki jenerasyona göre 2.9 kat daha güçlü 3D grafik performansı sunmayı hedefleyen E3900, aynı zamanda dört vektörel görüntü işleyici ünitesine sahip ve bu şekilde de daha iyi görünürlük, düşük ışıkta daha iyi bir video kalitesi, gürültü kirliliğinde azalma ve ayrıntıda muhafaza sağlıyor.

Intel Zaman Koordineli Hesaplama Teknolojisi’yle gelecek olan Atom E3900 serisi, çevre birimleri ve birbirine bağlı cihazların ağlarını senkronize hâle getirecek. Bu senkronizasyon işlemiyle de Intel Zaman Koordineli Hesaplama Teknolojisi, saniyeler içinde ağda hedefine ulaşacak.

Yeni Intel Atom E3900 serisi işlemcilerle ilgili farklı ayrıntılar ise 2017 yılında gelmeye devam edecek.

İlginize Çekebilir

Türk Telekom 5G white paper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir