IoT Uygulamaları: Daikin Applied ve Intel® IoT Ağ Geçitleri

Intel’in akıllı ağ geçidi çözümleri, dünyanın en büyük iklimlendirme, ısıtma, havalandırma ve soğutma sistemleri şirketi Daikin Applied’ın Nesnelerin İnterneti’nin gücünden faydalanmasına yardımcı oluyor.

Intel’in sistemleri ve uçtan uca analizleriyle Daikin Applied, Rebel* birimlerini etkili bir şekilde bağlayabiliyor, verilerini güvenli bir şekilde topluyor, filtreliyor ve paylaşıyor. Yeni nesil akıllı altyapıları bağlamak için Intel’in akıllı ağ geçitleri kullanılarak gömülü sistemlerin verilerine erişim daha kolay hale getirildi. Böylece bu IoT uygulaması, Daikin Applied’ın, bir binanın ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) sorunlarını daha meydana gelmeden proaktif olarak yönetmesine olanak tanıyor.

Intel, Wind River ve McAfee ile birlikte, verimli ve güvenli uçtan uca IoT uygulaması çözümleri sunarak bu gelişmiş hizmeti ve enerji yönetimi sistemlerinin geliştirilmesini mümkün kılıyor. Ayrıca bu çözümler, mevcut altyapıda ve ortak mimaride geliştirildikleri için uygun maliyetli sunulabiliyor. Intel, Nesnelerin İnterneti’nin her aşamasında, “nesnelerin” akıllı bir sistemde bir araya getirilmesi ve verilerden faydalanılması için gerekli olan, önceden entegre edilen ve önceden doğrulanan donanım ve yazılım yapılarına sahip.

Mevcut birimlerin akıllı cihazlar ile birbirine bağlanması, gerçek zamanlı HVAC birimi performansı, uzaktan teşhis, izleme ve kontrol, gelişmiş enerji yönetimi ve üçüncü taraf içerik entegrasyonu gibi katma değerli hizmetlerin hızlı bir şekilde devreye alınmasına odaklanmayı mümkün kılıyor. Akıllı ağ geçitleri, eski sistemlerin genişletilmesi ve akıllı ağ geçitlerine bağlanmasında büyük önem taşır. Yeni nesil akıllı altyapısı sayesinde Intel, şirketlerin Nesnelerin İnterneti ile güçlenmesine olanak tanıyor.

Kaynak : http://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/internet-of-things/smart-city-daikin.html

İlginize Çekebilir

Türk Telekom 5G white paper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir