Deutsche Telekom Roambee için 4.1 milyon dolar yatırım yaptı

Nesnelerin interneti, 2016 yılında bizlere çok farklı gelişmeler sunarken, 2017 ve ileri yıllar için beklentiler çok daha fazla. Bu alanda faaliyet gösteren en önemli markalardan birisi olan Roambee de yaşanan bu gelişim sayesinde iyi bir yatırım almayı başardı. Nesnelerin interneti alanında faaliyet gösteren firma, bugüne kadar önemli başarılara imza atarken, ortaya çıkardığı projelerle de Deutsche Telekom’un dikkatini çekti. Yapılan resmi açıklamalarda Deutsche Telekom tarafından 4.1 milyon dolarlık bir yatırımın yapıldığı belirtilirken yatırım sonrasında resmi açıklamalar yapılarak geleceğe yönelik planlar aktarıldı.

Yatırımlar Artacak!

Deutsche Telekom yatırımı sonrasında açıklama yapan Roambee CEO’su ve kurucusu Sanjay Sharma, yatırımın çok önemli olduğunu söylerken, elde edilen ek kaynak sayesinde yeni bölgelere giriş yapılacağını ve daha farklı ülkelerde Roambee’nin var olmaya başlayacağını söyledi. Açıklamaya göre Roambee, bu yeni fonu; küresel satış, pazarlama ve IoT teknolojisinde gelişmeler için kullanacak.

Roambee Projeleri Neler?

Orta ve yüksek ölçeli kurumsal firmalara yönelik hizmet sunan Roambee, donanım, yazılım ve sensör bağlantılarını kullanarak firmaların ürünlerini izlemesini sağlıyor. Detaylı analitik, raporlama ve açık uygulama programı arabirimleri ile sağlanan bu destek sayesinde pek çok farklı iş platformuna uyum sağlamasıyla en uygun iş çözümünü sunan firma, şirketin varlıklarının anlık olarak nerede olduğunu, malların bir yere gönderilip gönderilmediğini ya da bir depoda olup olmadığının öğrenilmesini sağlıyor. Ayrıca geliştirilen bu sistemler sayesinde pek çok farklı ürün ve malzemeye yönelik de nesnelerin interneti entegrasyonu yapılabiliyor.

Deutsche Telekom Neden Yatırım Yaptı?

Deutsche Telekom bugüne kadar farklı teknolojilere yaptığı yatırımlar ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Teknoloji, medya ve telekomünikasyon endüstrilerindeki en büyük kurumsal girişim fonlarından birisi olarak görülen Deutsche Telekom şu anda 200’den fazla yatırım yaparak yaklaşık 70 şirketten oluşan bir portföy yönetimine de sahip.

İlginize Çekebilir

Türk Telekom 5G white paper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir