İstanbul Startup Angels’tan Olev’e 1 Milyon TL’lik Yatırım

Özel araç çağırma uygulaması OLEV, İstanbul Startup Angels’dan 1 milyon TL tutarında yatırım aldığını açıkladı.

Olev, bildiğiniz gibi şehir içi taşımacılıkta Uber’e alternatif bir uygulama olarak 2016 yılı sonunda pazara girmişti. Daha yolun başında 500 Istanbul’dan yatırım alan Olev, geçtiğimiz Ocak ayında da şirketler için araç çağırma servisi Olev Pro‘yu kullanıma sunmuştu. Biraz önce aldığımız yatırım haberi ise girişimin bu atılımlarının meyvesini verdiğini gösteriyor.

Aldığımız bilgilere göre Olev, yeni yatırım turunda İstanbul Startup Angels, Hande Enes ve Murat Kantarcı toplam 1 milyon TL yatırım almış ancak değerleme konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmıyor. Bu noktada Olev’in 500 Istanbul yatırımını 10 milyon dolar değerlemeyle yatırım aldığını da eklemeden geçmeyelim.

“Çok önemli bir kilometre taşı”

Olev’in Kurucusu Ertunç Çiriş bu yatırımın Olev’in “en iyi yerel marka” olma hedefinde çok önemli bir kilometre taşı olacağını söylüyor ve aktif araç sayısını artırmaya da devam edeceklerini ekliyor. İstanbul Startup Angels Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı ise 10. melek yatırımlarına imza attıklarını; hem paylaşım ekonomisine besledikleri güçlü inanç hem de örtüşen vizyonlar açısından yatırım yapma kararı aldıklarını paylaşıyor.

Türkiye’de bildiğiniz gibi Olev’in yanısıra Careem, Uber, Yolo ve BiTaksi gibi şehir içi ulaşım uygulaması seçenekleri var ve bu alandaki rekabetin 2017’de daha sert geçeceğini söylemek mümkün. Biz de bu rekabetin önemli gelişmelerini kesintisiz duyurmaya devam edeceğiz.

İlginize Çekebilir

Türk Telekom 5G white paper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir