Tak-Çalıştır Wago Kontrolörü: IoT-Ready

Herhangi bir WAGO PFC, basit bir MQTT yazılım yükseltmesi yapılarak bulut bağlantısı olan bir IoT kontrolörüne dönüştürülebilir.

Verileri kaydetmek, sayısallaştırmak ve faydalı bir şekilde birbirine bağlamak, bunlar Endüstri 4.0’ın arkasındaki merkezi kavramlardır. Basit bir yükseltme ile WAGO PFC100 ve PFC200 kontrolörleri, sahadan buluta veri ileten IoT kontrolörlere dönüştürülebilir. Veriler burada toplanabilir ve analizler için kullanılabilir. Binalar da enerji yönetimi için, üretimin verimliliğini arttırmak veya daha ileri müşteri hizmetleri geliştirmek için mevcut sistemlerde IoT-Ready kullanılabilir.

Avantajları

  • Dağıtılmış veri edinimi ve konumdan bağımsız olarak görselleştirme
  • Standart MQTT protokolünü kullanarak Microsoft Azure, Amazon Web veya IBM Bluemix’e bağlanma
  • TLS şifrelemesi sayesinde yüksek düzeyde güvenlik
  • Sahadan buluta, doğrudan bağlanma
  • Mevcut sistemlerin bir IoT gateway PFC ile genişlemesi
  • Tüm PFC’ler için geçerlidir

Esneklikten Kâr

Sadece birkaç basit adımda WAGO PFC100 ve PFC200 kontrolörleri bir IoT cihazına dönüştürülebilir. Kütüphaneyle uyumlu yazılım güncellemesi ve bir IEC uygulamasını programlama için kullanılır. Çalıştır/durdur, bağlantı durumu, cihaz bilgileri ve IEC programında tanımlanan değişkenler vb… durum bilgileri bir buluta gönderilebilir ve görselleştirilebilir. Örneğin: Müşteri, kontrolörün Microsoft Azure, Amazon Web Hizmetleri veya IBM Bluemix’e veri gönderip gönderemeyeceğine karar verebilir. Standartlaştırılmış MQTT protokolü sayesinde gelecekte üçüncü parti çözümlere bağlantılar da yapılabilir. Veriler JSON dosyaları olarak iletilir ve bağlantı TLS ile şifrelenir.

Basit Güncelleştirme

Kullanıcı, WAGO’nun Web-Based Management (WBM) sistemini kullanarak web tarayıcı üzerinden yükseltmeyi kolayca gerçekleştirebilir. CODESYS 2.3 ve e!COCKPIT kitaplıkları da tedarik kapsamına dahildir. Bulut bağlantı verileri de WBM kullanılarak yapılandırılır. Buluta aktarılacak değişkenler IEC programında tanımlanabilir. Bu nedenle programcı daima kontrol edendir.

MQTT yazılım uzantısı, Mayıs 2017’den itibaren PFC ailesininde beta sürüm olarak mevcuttur.

İlginize Çekebilir

Türk Telekom 5G white paper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir