Turbo Jet ile Hasar ödeme süresi 5 saniye

Hasar ödeme süresi, 5 günden 5 saniyeye düşüren Anadolu Sigorta, Google’ın yapay zeka altyapısı, finans teknolojilerini birleştirerek önemli bir yeniliğe imza attı. Firmanın planları, heyecan verici.

Anadolu Sigorta’ya ait olan mobil uygulama ‘Sigortam Cepte’ üzerinden, ev içerisinde gerçekleşen cam, elektronik cihaz ve makine kırılması hasarlarını bildiren Anadolu Sigortalılar, ödemelerini, yaptıkları bildirimden sonraki 5 saniye içinde alabiliyor.

Anadolu Sigorta, Turbo Jet basın lansmanını, Genel Müdür İlhami Koç, Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu ve Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı’nın katılımıyla gerçekleştirdi.

Sigorta şirketlerinin değişen dünyada 4 alana odaklandığını belirten Koç, bu başlıkları şöyle listeledi;

  • Büyük Veri
  • Yapay Zeka
  • Nesnelerin İnterneti
  • Blockchain

Hasar ödeme süresi olarak adlandırdığımız bu işlemin 5 saniyede gerçekleştirilmesini sağlarken, müşterilerin mobil uygulamaya yükledikleri faturanın, tanımı kolayca ve doğru bir şekilde yapılıyor.

Daha sonra ise finans teknolojileri kullanılarak Findeks yardımıyla kullanıcıya ait finansal bilgilere ulaşılıyor.

Eğer, ödeme yapılacak hesap, bir İş Bankası hesabı ise, ödeme süresi 5 saniyeye düşerken, hesabın bir başka bankaya ait olması durumunda normal EFT süreçleri izleniyor.

Hasar ödeme süresi kısaldı, sırada başka sürprizler var!

Anadolu Sigorta’nın bir ortak çalışma alanında kurduğu ekip ile genişletilen bu çalışmaların meyveleri alınmaya devam ediyor. Firma, yakında duyuracağı yeniliklerle, yazının başında bahsettiğimiz ve odaklanan 4 alandaki gelişmeleri, ürün ve hizmetlerine aktarmayı planlıyor.

Karlılığın azaldığı, rekabetin ve düzenleyici kurumların baskısı altında kalana sigorta sektörü, daha hızlı çözüm üretebilmek ve maliyetleri azaltmak için bu teknolojilerdeki değişimi çok yakından izliyor.

Nesnelerin interneti ve birbirleriyle bağlanıp konuşabilen cihazlar, şimdilik sigorta sektörüne ciddi bir katkı sağlamış değiller. Sebebi de, sensörler aracılığıyla veri elde etme maliyetlerinin bugünlerde biraz yüksek olduğunun ortaya çıkması. İlerleyen dönemlerde, bu maliyet engelinin de kısa sürede aşılacağı öngörülüyor.

Anadolu Sigorta Genel Müdürü İlhami Koç, belli bir süre sonra sigorta şirketlerinin başında, finans kökenli kişilerin değil, teknoloji kökenli kişilerin geçebileceğini, dev firmaların geleceğine karar verecek olan liderlerin, teknolojideki dönüşüm fikirleriyle fark yaratacağını belirtiyor.

Toplantıda görüştüğümüz firma yetkilileri, tüketicilerin günlük hayatında değişen alışkanlıklarla beraber, yeni nesil sigorta ihtiyaçlarının çıktığını ve bu yeni ürünlerin de kısa süre içerisinde Türkiye’de duyurulmasını beklediklerini, aynı zamanda Anadolu Sigorta olarak bu alanda ilk olmayı planladıklarını da öğrendik.

kaynak : https://www.techinside.com/hasar-odeme-suresi-5-saniyeye-dustu/

İlginize Çekebilir

Türk Telekom 5G white paper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir